Ako správne zariadiť zasadaciu miestnosť?
„Niekedy stačí klasický rokovací stôl, ale mnohí ľudia chcú mať možnosť pravidelne meniť rozloženie nábytku alebo pracovať v malých skupinách, a vtedy si vyberú flexibilné riešenie s menšími stolmi, pomocou ktorých vedia vytvárať rôzne zoskupenia“, hovorí Camilla Hassbjer, konzultantka v oblasti interiérového dizajnu.
Textílie pre lepšie zvukové prostredie
Dôležité je tiež pozrieť sa na podmienky v miestnosti, najmä na svetlo a zvuk. „Je veľmi dôležité sústrediť sa na dobrú akustiku a používať textílie, ako sú koberce a závesy, na zmiernenie hluku v miestnosti. Môžete na to myslieť už pri výbere nábytku a vybrať stoličky s látkovým čalúnením,“ hovorí Camilla. Pokiaľ ide o svetlo, v zasadacej miestnosti musí byť, samozrejme, dobré a funkčné osvetlenie.
„Rada pracujem s nepriamym svetlom. Dodáva miestnosti teplo a vďaka nemu nepôsobí tak stroho. Je tiež dobré mať možnosť stlmiť svetlo a meniť ho podľa činností.“
Technologické vybavenie by malo byť k dispozícií od začiatku
Správne technologické vybavenie je nevyhnutné pre funkčnú konferenčnú miestnosť a malo by sa s ním rátať už pri plánovaní. Vyhnite sa umiestneniu káblov na podlahe, čím znižite riziko zakopnutia a vytrhnutia káblov. Na udržanie poriadku použite držiaky na káble, boxy na káble a zásuvkové lišty na stôl.
„Ako interiérová dizajnérka chcem, aby káble boli takmer nespozorovateľné, a preto odporúčam používať skrinku na káble zapustenú v stole alebo pod stolom," hovorí Camilla. Väčšina zasadacích miestností má projektor a projekčné plátno alebo premietacie plochy, ale potrebujete aj niečo na písanie alebo robenie poznámok, napríklad flipcharty alebo magnetické tabule.
Nepodceňujte výber farieb
Vychádzajte z charakteru miestnosti. Ak je už hotová podlaha, akú farbu majú steny? Ide o to, aby materiály a farby spolu ladili a vytvorili rovnováhu.
Dokáže správny výber farieb ovplyvniť produktivitu?
Tipy pre úspešné stretnutia
- Naplánujte stretnutie v dostatočnom predstihu.
- Skontrolujte funkčnosť technického vybavenia.
- Pripravte si jasný program, aby sa účastníci mohli pripraviť.
- Ak je stretnutie dlhé, zahrňte niekoľko krátkych prestávok.
- Dodržiavajte harmonogram stretnutia.
- Aspoň jeden bod programu urobte interaktívnym. Zvýši sa tým sústredenosť účastníkov.
- Pohodlné konferenčné stoličky sú dôležité najmä počas dlhých zasadnutí.